Типи басейнів

Компанія «Water Stream» здійснює будівництво басейнів у Києві та по Україні. За весь час розвитку технологій у галузі виробництва та монтажу накопичилося кілька принципово різних варіантів виконання басейнів. Наші клієнти часто питають, який варіант оптимальний. Сьогодні ми розберемося, які бувають типи басейнів, найбільш популярні на ринку. Нижче наведені деякі плюси та мінуси, які допоможуть вам легше ухвалити рішення при виборі свого майбутнього басейну.

Бетонні басейни

Бетонні басейни – це класика. Основні переваги:

  1. Бетонні басейни можуть бути будь-якого розміру, форми чи глибини.
  2. Більше гнучкості з конструктивними особливостями: зникаючі краї, входи та виходи, прямі кути та витончені вигини – це лише неповний список реальних можливостей, доступних з бетонними басейнами.
  3. Бетонні басейни можуть бути інтегровані в ландшафтний дизайн, наче витвір мистецтва.
    Міцність та надійність – немає іншого басейну, більш міцного та довговічного, ніж бетонний басейн, тому більшість будівельників басейнів дають багаторічну гарантію на бетонну чашу басейну.

Типи басейнів – бетонний

Відносні недоліки, безумовно, теж є, але вони настільки значні, як переваги. Серед них можна виділити: суб’єктивно високу вартість, потребу в оновленні облицювання (бетонні басейни необхідно буде оновлювати кожні 15-20 років). Необхідна реставрація басейну може включати оновлення поверхні і повторне укладання підлоги. Більш тривалий час будівництва: бетонні басейни вимагають більше часу для установки, ніж готові формовані чаші (до 6-8 тижнів залежно від розміру та складності проекту)

Скловолоконні басейни

Переваги скловолоконних басейнів:

  1. Нижче експлуатаційні витрати: гладка поверхня покриття скловолоконної чаші басейну не має пористої структури. Це знижує ймовірність наросту водоростей і зменшує кількість хімічних речовин, необхідну для підтримки чистоти в басейні.
  2. Неабразивна поверхня в басейнах зі скловолокна гладка на дотик. Можуть бути вбудовані сидіння та сходинки. Можливі конструкції скловолоконних басейнів із сидіннями, вбудованими у чашу басейну.
  3. Швидка установка: оскільки чаші зі скловолокна виробляються за межами будмайданчика, доставка та встановлення відбувається протягом кількох днів проти тижнів, необхідних для зведення бетонних варіантів.

Типи басейнів - скловолоконний

Недоліки скловолоконних басейнів також є: обмежені форми та конструкції (оскільки скловолоконні басейни виготовляються з прес-форми, споживач обмежується кількістю форм та розмірів, що пропонуються різними виробниками скловолоконних басейнів). Розміри рідко можуть бути ширшими, ніж 16 метрів: чаші перевозяться на вантажному транспорті, так що доставити неосяжне не вийде. Ремонт та реставрація на деяких поверхнях не співпадає з початковим зовнішнім виглядом: багато виробників скловолоконних басейнів використовують кольорові покриття, які часом відрізняються. Чимала початкова вартість: скловолоконні басейни є недешевою інвестицією у відпочинок, хоча і дещо дешевше за бетонні басейни.

Каркасні та вінілові басейни

Сезонні варіанти також заслуговують на згадку в нашій статті, хоча і не йдуть ні в яке порівняння з власним «стаціонарним» басейном. Надувні вінілові та збірні каркасні басейни мають лише дві переваги:

  • Низька вартість – можна купити басейн в Києві або будь-якому місті України і за 1 день встановити його на дачі або присадибній ділянці;
  • Мобільність: басейн також легко здувається/розбирається та перевозиться в інше місце на зберігання до наступного літа.

Недоліки очевидні: дешева конструкція не дасть тих самих відчуттів, що солідний і потужний басейн з бетону з оригінальним підсвічуванням та вбудованим обладнанням. Міцність та довговічність також залишають бажати кращого. Потрібно використовувати басейн з обережністю: собаки, діти, що кидають речі в басейн, гілки дерев та інші механічні ризики – це все проблеми. Один гострий предмет може створити отвір та випустити всю воду.

Висновки

Отже, ми розібрали основні типи басейнів, які ви можете купити на ринку. Звичайно ж, ми рекомендуємо замовляти бетонні басейни, як зразок міцності та універсальності. Або ж у крайньому випадку купити скловолоконний басейн, який може бути доставлений прямо на вашу ділянку і встановлений у найкоротші терміни. Компанія «Water Stream» допоможе вибрати найкращий варіант для вашої ділянки, будинку, дачі, бази відпочинку або спортивного комплексу. Ми будуємо басейни під ключ у Києві та по всій Україні, поставляємо хімію для басейнів, обладнання для очищення води та здійснюємо обслуговування басейнів усіх видів.